Ako si správne vybrať psa ?

Pred kúpou psa si treba všetko starostlivo premyslieť v rodinnom kruhu. Odhadnúť časové, priestorové i finančné možnosti. Predovšetkým je potrebné, aby mali na príchod psa rovnaký kladný názor obaja manželia. Potom sa treba rozhodnúť pre plemeno.


Plemien psov je veľa, a tak má každý možnosť vybrať si podľa vkusu, chovateľských možností a potrieb. Medzi učenlivosťou a inteligenciou jednotlivých plemien psov vo všeobecnosti nie sú veľké rozdiely; iná vec je však už otázka ich využiteľnosti.

Kto sa chce venovať športovému výcviku psov služobných plemien, môže si vybrať z množstva plemien uznávaných za služobné.

Paleta plemien poľovníckych psov je veľmi široká, takže nijaký poľovník si nemôže sťažovať na malý výber. Na stráženie si vyberáme z plemien pracovných psov, na dostihy z plemien chrtov.

Veľká je aj paleta plemien spoločenských psov. Práve z tejto skupiny si ľahko môžu vybrať vhodné malé plemená tí, ktorí chcú držať psa v mestskom byte.

 

Verný spoločník a priateľ

Vďaku za potravu, prístrešie a náklonnosť vyjadrujú psy svojim majiteľom ničím nepodmienenou láskou a vernosťou. Spolužitie so psom prináša ľuďom jeden z najuspokojivejších pocitov v živote.

Na prechádzkach so psom a pri výcviku máte možnosť získať aj nových priateľov.
Pes v rodine, podobne ako iní domáci miláčikovia, pomáha ľuďom zvládať zložité životné situácie, zotaviť sa po chorobe či udržiavať duševnú pozornosť a fyzickú čulosť vo vyššom veku.

Diskusná téma: Ako si správne vybrať psa ?

Alberta | 14.01.2015

Very good web page you've gotten in here.

Feel free to surf to my page ... <a href="https://callofdutyheroeshack.wordpress.com/">call of duty heroes cheats</a>

| 02.01.2015

| 30.12.2014

| 28.12.2014

Pridať nový príspevok